Flairtender

Dopisz się do newslettera

FAQ

Pokazy barmańskie

Co to jest flair?

Flair to efektowna sztuka posługiwania się sprzętem barmańskim. Zaczynając od butelek i shakerów a kończąc na szklankach, lodzie, słomkach i serwetkach. Aby zobaczyć, jak wygląda flair w naszym wykonaniu, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo prezentującego umiejętności barmana klikając tutaj (YouTube).

Co to jest flair show?

Flair show to efektowny pokaz barmański posługiwania się sprzętem barowym. Podczas pokazu barman rzuca pełną do połowy butelką z alkoholem (tzw. working flair, polegający na wykorzystywaniu siły odśrodkowej) tak, aby płyn wykorzystywany podczas pracy za barem nie wylał się z butelki. Pokaz jest elementem uatrakcyjnienia pracy barmana. Druga część pokazu to tzw. exhibition flair, czyli rzucanie z pełnymi obrotami, przy większym zakres ruchów barmana i przy wykorzystaniu większej ilości barmańskich umiejętności, które może zaprezentować. Kolejnym elementem pokazu jest żonglerka 3 butelkami naraz. Pokaz kończy zazwyczaj fireshow połączony z „zianiem” ogniem. Całość jest zgrana z muzyką w taki sposób, aby goście mogli odbierać pokaz jak największą ilością zmysłów. Cel obliczony jest na wprowadzenie towarzyskiej atmosfery, tak aby goście mieli temat do rozmów przez długi czas.

Czym jest fireshow podczas pokazu barmańskiego?

Fireshow jest popularnie nazywane „zabawą z ogniem”. Polega na wykorzystaniu ognia w poszczególnych elementach pokazu barmańskiego. W ich skład wchodzi między innymi podpalenie butelek i podrzucanie nimi przez krótki okres czasu, a także zianie (dmuchanie) ogniem. To jednen z najbardziej znanych elementów fireshow, który jest równocześnie najbardziej lubiany przez widzów. Dmuchanie ogniem – ze względy na swoją widowiskowość – bardzo często jest również elementem kończącym pokaz barmański.

Czy wykorzystanie ognia podczas pokazu barmańskiego może być niebezpieczne dla widzów, dekoracji albo sali?

Zdecydowanie nie. Barman dmucha ogniem z dołu (w pozycji kucznej – na jednym kolanie) do góry. Strumień ognia nie przekracza 2 metrów i jest on wytwarzany pod odpowiednim kątem. Dzięki temu – bez wpływu na widowiskowość – barman kontroluje ogień, który w żadnym z etapów wykonywania fireshow nie stanowi zagrożenia ani dla widzów, ani dla sali, łącznie z dekoracją. Przed przystąpieniem do pokazu barman ocenia warunki, jakimi dysponuje sala i dostosowuje do niej wszelkie elementy związane z wykorzystaniem ognia w pokazie.

Czym jest pokaz tandemowy?

Pokaz tandemowy to pokaz barmański, w którym obok siebie występuje dwóch barmanów rzucających synchronicznie w rytm muzyki. Pokaz tandemowy jest jeszcze bardziej widowiskowy, niż pokazy wykonywany przez jednego barmana i umożliwia znacznie szersze angażowanie zgromadzonych widzów.

Ile czasu trwają te pokazy?

Ze względu na trudność pokazów oraz potrzebę dużego wysiłku ze strony barmana, wszystkie pokazy trwają od 8 do 10 minut. Przez ten czas goście obejrzą pokaz najlepszych barmańskich umiejętności oraz elementów, których nigdy nie zobaczą w zwyczajnym barze.

Dodatkowe konkursy dla gości czy także opowiadanie o pracy barmana nie jest pokazem barmańskim co często jest mylone. Niektórzy barmani reklamują swoje show barmańskie jako półgodzinny spektakl albo trwający nawet godzinę. Radzimy zawsze sprawdzić co zawiera taki pokaz barmański.

Dlaczego pokazy barmańskie uatrakcyjniają imprezę?

Pokaz barmański, oglądany na żywo z niedalekiej odległości, sprawa, że goście otrzymują dużą dawkę wyjątkowej rozrywki. Wielu zastanawia się, jak to możliwe, że podrzucanie otwartej butelki nie powoduje rozlania się alkoholu. Celem każdego pokazy jest prezentacja barmańskich umiejętności z jednej strony, zaś wprowadzenie elementów humorystycznych i ożywnienie atmosfery z drugiej. Pokaz barmański nie jest standardową formą rozrywki – dlatego silnie angażuje gości i przyciąga ich uwagę, tym samym uatrakcyjniając całą imprezę.

Który pokaz barmański wybrać? Jednego barmana czy dwóch?

Obydwa pokazy są bardzo widowiskowe a dzięki temu bardzo uatrakcyjniają imprezę. Pokaz barmański w wykonaniu jednego barmana z pewnością jest kiedy dysponujecie Państwo ograniczonym budżetem. Jeśli jednak chcecie Państwo dostarczyć gościom większą dawkę emocji oraz imprezowej energii, polecamy pokaz tandemowy, w wykonaniu dwóch barmanów. Cena za wynajęcie każdego z barmanów jest wówczas mniejsza, niż w przypadku pokazu solowego, zaś widowisko – dwa razy lepsze.

Promocja produktów

Jakie produkty możecie promować?

Nie ma tu ograniczeń. Zgłoś się do nas a my Ci przedstawimy swój pomysł na nietypową promocję Twojego produktu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą dla Gerbera.

Serwis barmański

Co zawiera usługa barmana przygotowującego drinki?

Usługa zawiera w sobie całościową obsługę baru, od początku do końca imprezy (albo na określony czas) wraz z mobilnym barem, akcesoriami barmańskimi i szkłem do koktajli. Barman przyjeżdza na 2-3h wcześniej, aby wszystko przygotować, a po skończonej pracy składa bar i zabiera z sobą sprzęt.

Co ze szklankami do drinków?

Szklanki do drinków są elementem kompletnego wyposażenia baru, dlatego przywozimy je ze soboą. Flairtender posiada zarówno szklanki typu hurricane (przypominające nieco kieliszki do wina z „wcięciem w talii”) dla kobiet, a także highballe i longi dla mężczyzn oraz oldfashion zwane także whiskówkami (właśnie w nich podaje się whisky i whiskey).

Czy pracujecie na swoim barze, czy też może to być bar restauracji?

Flairtender posiada własne mobilne bary, które można szybko rozłożyć w najbardziej odpowiednim miejscu. Dzięki temu goście nie muszą tłoczyć się w kolejkach do baru, szczególnie jeśli ten znajduje się po drugiej stronie pomieszczenia. Nasze bary ustawiamy tak, aby były możliwie blisko gości a jednocześnie nie przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się.

Czy dysponujecie własnym sprzętem barmańskim?

TAK, posiadamy profesjonalny i kompletny zestaw sprzętu barmańskiego.  Zabieramy go, razem z całym wyposażeniem do obsługi baru na Twojej imprezie. Sam bar również jest elementem tego wyposażenia, więc na imprezie możesz oczekiwać profesjonalnej obsługi na profesjonalnym poziomie.

Czy Flairtender dostarcza kubełki na lód do chłodzenia alkoholi?

Tak, oczywiście. Wiemy, że na wielu imprezach brak pojemników chłodzących alkohol to jeden z największych kłopotów dla gości. Dlatego, za dodatkową opłatą, wypożyczamy coolery (pojemniki na lód w stoły) na jednodniowe imprezy, dzięki czemu alkohol zawsze będzie zimny a kostki lodu będą pod ręką do schłodzenia swoich napojów. Dbamy również o to, aby w coolerach nie zabrakło lodu. Pojemniki na lód rozstawiamy w ten sposób, aby jeden przypadał na dziesięciu gości.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>