Flairtender

Dopisz się do newslettera

Wykorzystaj wszystkie zmysły pracowników na imprezie firmowej, a będą pracować efektywniej

Zmysły na imprezie firmowejZmysły dla ludzi są tym samym, co zmysły dla zwierząt. Stanowią bowiem element, który łączy człowieka ze „światem zewnętrznym”, co stwarza możliwość bezpośredniego z nim kontaktu. Funkcjonowanie narządów zmysłu pozwala na wytworzenie konkretnego obrazu otoczenia. Nie ulega więc wątpliwości, że wszystkie zmysły oddziałują na mózg. Zostało to niejednokrotnie udowodnione w badaniach przeprowadzanych na pracownikach.

Czy można to wykorzystać w zwiększaniu efektywności podwładnych? Okazuje się, że tak. Wielu pracodawców decyduje się na reorganizację miejsc pracy, stwarzając lepsze warunki. Nowe biura mają bardziej pobudzać wyobraźnię, dzięki czemu podwładni będą bardziej wydajnymi pracownikami. Choć takie działania są skuteczne, okazuje się, że niekonieczne. Pobudzać wszystkie zmysły można zupełnie w inny sposób, przy okazji imprezy firmowej. Wystarczy zatrudnić doświadczonego barmana, który swoimi umiejętnościami jest w stanie uruchomić zarówno zmysł wzroku i słuchu, powonienia, smaku, a nawet dotyku.

Firmowe imprezy integracyjne mogą zostać uatrakcyjnione pokazem barmańskim, popularnie określanym jako flair show. Wirujące w powietrzu butelki, shakery, kostki lodu oraz inne akcesoria sprzętu barmańskiego doskonale oddziałują na wzrok. Pracownicy podziwiają taki występ najczęściej ze zdumieniem i zapartym tchem. Jest to bowiem show, podczas którego oczy publiczności zdają się nie nadążać za szybkimi i zręcznymi ruchami rąk barmana. Na zmysł słuchu oddziałuje muzyka, która towarzyszy takiemu pokazowi. Energiczne dźwięki doskonale synchronizują się z żonglowaniem i podrzucaniem butelek. Smak i powonienie pobudzane jest za sprawą koktajli, które powstają jako punkt kulminacyjny flair show. Fantazyjne i kolorowe są rajem dla podniebienia. Natomiast ma węch działa egzotyczny i owocowy zapach. Pracownicy mają również okazję do pobudzenia zmysłu dotyku. Bonusem od barmana jest bowiem krótka lekcja przygotowywania drinków oraz nauki podstaw sztuki flair. Uczestnicy, którzy przybyli na firmowe spotkania mają więc niepowtarzalną okazję „dotknięcia” i wczucia się w rolę barmana.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>