Flairtender

Dopisz się do newslettera

Wigilia firmowa – jak powinna wyglądać według pracowników

tańczący mikołaj na wigilii dla firmyW wielu firmach tradycją stało się organizowanie wigilii dla pracowników. Jest to dobry pretekst do przygotowania firmowej imprezy, której celem jest nie tylko chęć poprawy samopoczucia zatrudnionym, ale przede wszystkim sposobność do integracji między poszczególnymi działami. Jeżeli pracodawcom zależy na tym, by wigilia przyniosła zamierzony efekt, należy wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich podwładnych. Jak zatem powinny wyglądać firmowe spotkania wigilijne? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba poznać oczekiwania pracowników.

Punktem wyjścia jest sprawdzenie nastawienia zatrudnionych do tego rodzaju imprez. Wielokrotnie przeprowadzane badania jednoznacznie wskazują, że większość z nich chętnie bierze udział w wigilii dla firm. Statystki głoszą, że chęć uczestnictwa w imprezach tego typu jest tym większa, im większy wpływ na podejmowanie decyzji o jej organizacji mają pracownicy.

Zdaniem zatrudnionych najlepszą wigilią firmową będzie taka, w której uczestnictwo jest dobrowolne. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na zabawę (z różnych powodów), wcale nie musi brać udziału w takiej imprezie. Głośny sprzeciw budzą bowiem takie wigilie, w których pracownicy są wręcz zmuszani do uczestnictwa.

Wigilia, w której podwładni chętnie by uczestniczyli, nie powinna ograniczać się do konsumpcji z suto zastawionego stołu. Dziś zatrudnieni znacznie bardziej wolą aktywniej spędzać ten czas. Dla większości osób, imprezy firmowe nie powinny ograniczać się wyłącznie do biesiadowania i śpiewania kolęd. Powoli nadchodzi moda na tak zwane christmas party, gdzie poza częścią oficjalną, jest czas na wspólną zabawę. Podwładni cenią sobie takie wigilie, które potrafią czymś zaskoczyć, dzięki czemu na dłużej zapadną w pamięć.  Wśród atrakcji pracownicy wymieniają między innymi: pokazy iluzjonistyczne, występy kabaretowe, koncert zespołu muzycznego, pokaz barmański połączony z krótkim kursem tworzenia koktajli.

Jeżeli pracodawcy chcą, by organizowana przez nich wigilia dla pracowników nie kojarzyła się z przykrą koniecznością, powinni wziąć pod uwagę sugestie podwładnych. W końcu to dla nich i z myślą o nich tworzone są firmowe spotkania.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>