Flairtender

Dopisz się do newslettera

Pokaz barmański a cena. Za co tak naprawdę płacisz.

Pokaz barmański a cenaOsób zajmujących się wykonywaniem pokazów barmańskich jest wiele. Jednak tych, którzy zajmują się tym w sposób profesjonalny można zliczyć na palcach jednej ręki. Dlaczego? Wbrew pozorom nie jest to sposób na „szybkie zarobienie kasy” – jak niektórzy sądzą, lecz ciężki „kawałek chleba”. Śmiałkowie, którzy po usłyszeniu kwoty za pokaz barmański,  padające z ust barmana, decydują się na zarabianie w taki sposób. Tymczasem okazuje się, że jest to „skok na głęboką wodę”.

Trzeba przecież pamiętać, że my – widzowie – jesteśmy świadkami tylko 10-minutowego pokazu. Wydaje nam się, że nie ma nic trudnego w podrzucaniu butelkami i przygotowaniem drinków. Nie mamy w ogóle świadomości, że by podejść profesjonalnie do pokazu, trzeba się sporo napocić, nad czym barmani spędzają wiele tygodni.

Zanim dojdzie do pokazu barmańskiego, koniecznością jest ustalenie wszystkich szczegółów z organizatorem imprezy. Na to też „idzie” sporo czasu.  Warto wspomnieć, że to w gestii barmana leży przygotowanie mobilnego baru, sprzętu barmańskiego i innych niezbędnych akcesoriów. Do jego zadań należy również posprzątanie po pokazie.

By barman prezentował się godnie, musi także przygotować swój strój. Na prasowanie koszul – co dla wielu barmanów jest ulubionym zajęciem – także schodzi sporo czasu. Po to, by wyglądać perfekcyjnie.

Ale to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że by wykonać pokaz barmański na wysokim poziomie, należy intensywnie ćwiczyć – nawet przez pół roku, po kilka godzin dziennie. Jeżeli chce się być profesjonalistą, trzeba na trening poświęcić sporo czasu. Nie wspominając już o ukończeniu stosownych kursów, dzięki którym barman zdobywa niezbędną wiedzę. Im więcej barman trenuje, tym lepsze osiąga efekty. A co za tym idzie – oczami widzów wszystko wydaje się łatwe. Bo… „co to za problem podrzucić butelkę, a następnie ją złapać?” – myślą niektórzy…

Radek i Michał od 4 lat trenują sztukę flair. Dlatego warto stawiać na doświadczenie, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek, podczas imprezy – nie chować się za filar z obawy przed wirującymi butelkami czy rozlaniem alkoholu na ubranie…

Znając kulisy pracy barmanów, wiemy za co tak naprawdę płacimy. Cena tak naprawdę zawiera nie tylko jeden dzień pracy, ale nawet kilka tygodni intensywnych przygotowań, by w sposób profesjonalny zaprezentować pokaz barmański.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>