Flairtender

Dopisz się do newslettera

Red Diablo Flair Competition w Krakowie i 3. miejsce Radosława Podlaskiego

Dnia 30 maja 2010 roku w krakowskim klubie Rdza odbyły się pierwsze rozgrywki Red Diablo Flair Competiotion. W zawodach wzięli udział barmani z całej Polski, którzy walczyli o awans do finału, który odbędzie się jeszcze tej jesieni.

Red Diablo Flair Competition

Zadaniem barmanów było przygotowanie „tytułowego” drinka – Red Diablo w ośmiu porcjach. Ponadto w ramach konkurencji należało stworzyć osiem własnych kompozycji shota, uzupełnionego Red Bullem. Na wykonanie łącznie 16 shotów i zaprezentowanie show, barmani mieli 6 minut. Podczas pokazu barmani wykonywali ewolucje butelkami wódki Finlandia – sponsora imprezy.

Konkurs przebiegał bardzo sprawnie. Szybkie zmiany zawodników sprawiały, że widownia nie miała czasu na nudę. Numery flairowe w wykonaniu kolejnych barmanów nie były oddzielane zbędnymi przerwami. Za sprawność zawodów wielkie brawa należą się grupie impresive flair – organizatorów konkursu.

Nazwa pochodzi od shota Red Diablo w którego w skład wchodzi między innymi czysty spirytus. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co jeszcze znajduje się w chwytliwej nazwie shota i sprawdzić jak smakuje i jak się go podaje zapraszamy do Krakowa do klubu Rdza.

Konkurs odbył się w niedziele i był połączony z imprezą dla krakowskiej gastronomii, ale nie tylko dla nich było otwarte drzwi krakowskiego klubu. Barmani zjechali się z całego Kraju, aby rywalizować o awans do finału, który odbędzie się na jesienią 2010 roku.

Barmani mieli za zadanie zrobić owego Red Diablo w ośmiu porcjach oraz osiem porcji własnej kompozycjji shota uzupełnionego redbulem. Razem 16 shotów w ciągu 6 minut swojego występu. Sponsorem całej imprezy była wódka Finlania, na której także barmani rzucali podczas występów.

Kunkurs przebiegł bardzo szybko. Za co trzeba pochwalić grupę impresive flair bar  za wzorową organizację konkursu jeśli chodzi o szybkie zmiany zawodników dzięki czemu widownia dostawała raz za razem bez zbędnych długich przerw nowego zawodnika z nowymi numerami flairowymi i jego własnym stylem.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. A świadczą o tym minimalne  różnice punktowe przestawione poniżej.

1. Piotr Kos 80 pkt.

1. Agnieszka Bochniak 80 pkt.

3. Radosław Podlaski 79 pkt.

4. Arkadiusz Kuna 78,5 pkt.

5. Kacper Michowski 68,5 pkt.

6. Przemysław Sysło 66,5 pkt.

7. Dariusz Owczarek 38 pkt.

8. Andrzej Kos 37 pkt.

9. Michał Korcz 34,5 pkt.

10. Tomasz Orczyk 34 pkt.

Trzy pierwsze osoby awansowały do listopadowego finału!

Pozdrawiamy wszystkich uczestników. Jednocześnie składamy podziękowania Marcinowi Dąbkowi za organizację konkursu.

Nazwa imprezy – Red Diablo Flair Competition wywodzi się od shota – Red Diablo, którego jednym ze składników jest czysty spirytus. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego shota oraz zobaczyć, w jaki sposób jest podawany, zapraszamy do krakowskiego klubu Rdza.

Radosław Podlaski. Odbiera nagrodę za trzecie miejsce na Red Diablo Flair Competition

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>