Flairtender

Dopisz się do newslettera

Radosław Podlaski na 2. miejscu w Independent Flair League w Warszawie

Pierwsze rozgrywki Independent Flair League odbyły się w dniach 13-14 maja 2010 roku, w warszawskiej Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów. Pierwszego dnia IFL miały miejsce zawody dla juniorów, zwane Free Pouring i Speed Flair. W konkurencji Free Pouring uczestnicy mieli za zadanie nalanie wylosowanych wcześniej miar: od 20ml do 100ml bez użycia miarki – czyli tak zwane „lanie z ręki”.

Sprawdzanie czy została odpowiednio odmierzona miara nalana przez barmana

W konkurencji Speed Flair, barmani przygotowywali, w jak najszybszym czasie i przy zachowaniu standardów barmańskich, trzy drinki (Martini Grand Prix  z wykorzystaniem Martini Rosso i Martini Extra Dry, Cuba Libre i Electric Lemonade). Musieli także w nietypowy sposób zaprezentować otwarcie piwa Carlsberg.

Do  zawodów Free Pouring przystąpiło aż 83 barmanów. W Speed Flair wystartowało natomiast 8 zawodników.

Zwycięzcą konkurencji Free Pouring został Piotr Kos z Bielska-Białej. Natomiast bezkonkurencyjny w Speed Flair okazał się Karol Radłowski, reprezentujący Flair Academy.

Radosław Podlaski podczas zawodów IFLBarmanom startującym w kategorii „Open” dedykowany został dzień drugi warszawskiej IFL. W porannych eliminacjach w konkurencji Working flair wystartowało 17 barmanów. Do wieczornego finału zakwalifikowało się 11 uczestników, którzy rywalizowali w połączonych konkurencjach Working/Exhibition. Tym razem do zadań zawodników należało przygotowanie w ciągu 6 minut czterech drinków (w tym m.in. Martini Monaco, Bacardi Mojito i kompozycję własną z obowiązkowym wykorzystaniem Martini i napoju Schweppes) oraz ciekawa prezentacja piwa Carlsberg.

Zwycięzcą IFL w Warszawie został Marcin Cebula, który automatycznie otrzymał awans do IFL Grand Final, zaplanowanego na grudzień. Drugie miejsce na podium zajął Radosław Podlaski, reprezentujący Flairtender. Na trzeciej pozycji – ex aequo uplasowali się: Marcin Chojara i Piotr Kos.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>