Flairtender

Dopisz się do newslettera

Pokazy barmańskie w Krakowie czyli Finał Red Diablo Flair Competition 2010

Publiczność na Red diablo flair competition Kraków28 listopada, w ostatnią niedzielę miesiąca, odbył się finał Red Diablo Competition 2010. Tego dnia w Krakowie, w klubie Rdza mieszczącego się przy ulicy Brackiej spotkali się wyselekcjonowani barmani, by rywalizować ze sobą o tytuł tego najlepszego. Zawodnicy uczestniczący w finale zostali wyłonieni na podstawie eliminacji, które odbywały się kilka miesięcy wcześniej.

W klubie Rdza, poza barmanami, zebrała się spora widownia – nie tylko  zagorzali miłośnicy sztuki flair, ale również osoby żądne niezapomnianych wrażeń i niezwykłych widowisk.

Pokaz barmański Kraków Radosław PodlaskiW szranki stanęło 9 zawodników, którzy reprezentowali 9 różnych styli. Słowem – na zgromadzoną w klubie publiczność czekało więc 9 niezapomnianych i niepowtarzalnych występów. Barmani startujący w konkursie mieli za zadanie zaprezentować swoje umiejętności w stylu Working Flair i Exhibition Flair. Chodziło o przygotowanie słynnego już shota Red Diablo, sporządzanego na Red Bulla oraz syropu truskawkowego.

Zawodnicy robili wszystko, co w ich mocy, by to właśnie do nich należał tytuł najlepszego barmana. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Po emocjonujących pokazach w wykonaniu iście mistrzowskim, publiczność i sami zainteresowani poznali jego nazwisko. Najlepszym barmanem I edycji  Red Diablo Flair Competition 2010 okazał się Maciej Szymański, reprezentant Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów w Warszawie. Drugie miejsce na podium zajął Arkadiusz Kuna (Flair Factory), a zaraz po nim był Piotr Kos (Flair Brothers). Niestety już za podium znalazł się Radosław Podlaski z Flairtender, który został pokonany tylko dwoma punktami.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

2. Arkadiusz Kuna 102,25 pkt

3. Piotr Kos 73,75 pkt

4. Radosław Podlaski 71 pkt

5. Marcin Kulikowski 57 pkt

6. Dariusz Owczarek 52,5 pkt

7. Agnieszka Bochniak 52 pkt

8. Przemysław Sysło 49,25 pkt

9. Marek Masłowski 40,75 pkt

Zgromadzona publiczność gromkimi brawami dziękowała wszystkim uczestnikom finału konkursu. A to oznacza, że przyjemną rozrywką są pokazy barmańskie. Kraków po raz kolejny okazał się gościnnymi miastem. Choć Radkowi nie udało się stanąć na podium, i tak otrzymał on nagrodę. Podziękowania od zadowolonej publiczności są niezwykle cenne i dodają skrzydeł. Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się znów.

Foto: Yellow Studio
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Smultron

Flairtender - profesjonalne usługi i pokazy barmańskie
> script>